KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666583
nr 1466 6583
David Friefeldt
(1889-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad, motiv från München. Olja på duk, 21x30, yttermått inklusive ram: 26x36 cm
David Friefeldt, svensk målare född i Stockholm 1889, död 1978.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
onsdag 11 maj 2022
kl 04:06:30
David Friefeldt
Läs mer om David Friefeldt